Ana Sayfa | Klima Modelleri | Klima Fiyatları | Kombi | Servislerimiz | Müşteri Hizmetleri | Vrf Klima | İklimlendirme | İletişim


İKLİMLENDİRME DANIŞMANI
· İklimsa bünyesinde hangi marka ve ürünler bulunmaktadır?
İklimsa, 5 marka 75 farklı klima ve kombi modelini aynı çatı altında sunuyor. Dünyanın lider klima ve kombi markaları Mitsubishi, Sharp, Midea, Samui ve Beretta İklimsa Merkezleri'nde tüketicilerle buluşmaktadır.
  · Kapasite hesabı nasıl yapılır?
Kapasite montaj yapılacak mekanın bulunduğu bölgeye, yapı malzemesine, pencere alanına, güneş ışığı alma miktarına, ortamda bulunan kişi sayısına, ek ısı kaynaklarına ve alanın büyüklüğüne göre yetkili kişiler tarafından hesaplanır.
  · Heat pump nedir?
Hem ısıtma hem de soğutma fonksiyonlarını yapabilen klima sistemlerine heat pump denmektedir.
  · Hava temizleme filtreleri ne kadar sürede değiştirilmelidir ?
Karbon filtrelerin ev vb. kullanım alanlarında 6 ayda bir; lokanta vb. yoğun kirli ortamlarda 3 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir.
  · Klima kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
Klimanın hava üfleme kanatlarının direk olarak insanlara, evcil hayvanlara ve bitkilere gelmemesi tavsiye edilir. Kullanma klavuzlarında da belirtildiği üzere konforlu bir ortam için oda sıcaklığının; soğutma için 25-27 C ve ısıtma için ise 20-24 C aralığında bir sıcaklık değerine ayarlanması gerekli ve uygundur. Daha düşük sıcaklıklarda kullanım yazın hasta ettiğine dair yanlış bir önyargıya sebeb olmaktadır.
  · Klimaların temizliği ve bakımı nasıl yapılmalıdır?
İç ünitelerde bulunan filtrelerin sık sık temizlenmesi gerekiyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında yılda 2 defa olmak üzere yetkili servisler tarafından ünitenin bakımının, temizlik ve kontrolünün yapılması gerekmektedir.
  · Plasmacluster teknolojisi nedir ?
Plasmacluster teknolojisi sadece Sharp klimalarda ve Sharp buzdolablarında bulunur. Bu sistem sayesinde elektronik iyon jenaratörü ile ortama eksi ve artı iyonlar yayılır. Bu iyonların havada bulunan bakteri ve küf benzeri zararlı maddeleri etkisiz hale getirdiği çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır.
  · Inverter ne demektir?

Yüke göre kapasite değişimi ve enerji tasarrufu sağlarken, diğer taraftan inverter klimalar özellikle yaz çalışma konumunda ortam sıcaklığını ayar sıcaklığına yaklaştırdıkça kapasite düşeceğinden, üfleme havası sıcaklığını yükselterek ve düşük sıcaklıktaki üfleme havasına direkt maruz kalma riskini ortadan kaldırarak büyük bir konfor sağlamaktadır.

  · Btu/h ne demektir?
Klimaların kapasiteleri için kullanılan güç birimidir. 1 watt 3,415 btu/h'a eşittir.
  · Ne çeşit klima modelleri vardır?
İklimsa'da toplam 5 marka 75 farklı model bulunuyor. Klima ürün gamında klasik ve inverter duvar tipleri, tavan tipi, salon tipi, döşeme tipi, kanallı tip gibi mekanın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun seçenekler bulunuyor. Kombi ürün gamı bacalı, hermetik ve yoğuşmalı tip kombilerden oluşmaktadır.  
  · Split sistem nedir?
Klima cihazı konut, işyeri vb. kapalı alanlardan dış ortama, dış ortamdan kapalı alanlara konfor amaçlı olarak ısı transferi yapmaktadır. Sistemin 2 ana parçası vardır. İç ortamda ısı alışverişi yapan iç ünite ve dış ortamda ısı alışverişi yapan dış ünitedir. Bu iki ünite arasında gaz akışını ve sinyal alışverişini sağlayan bakır boru ve elektrik tesisatı bulunur. İki ayrı birimden oluşan bu sisteme split sistem denmektedir.


 


Bebek iklimsa klima şubesi olarak klima satış servis ve tamirinde hizmetinizdeyiz